Göbeklitepehaber.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 11:29

Akıl almaz hırsızlık: Çaldıkları kredi kartıyla yemek yediler

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde önceki gün sabaha karşı bir eve giren iki pişkin hırsız, 75 bin TL değerinde eşya çaldı. Bir lokantanın güvenlik kamerasına takılan hırsızlar, çaldıkları kredi kartı ile yemek yedi.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 05-09-2023 10:47   Güncelleme : 05-09-2023 10:48
Akıl almaz hırsızlık: Çaldıkları kredi kartıyla yemek yediler

Olay, Çınar ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Anafartar Caddesi üzerinde bulunan bir evde meydana geldi. Sabaha karşı saat 04.15 sıralarında iki hırsız, göz diktiği evin kapısını açıp içeri girdi.

 

Hane halkının uykuda olduğu saatte eve giren hırsızlar, 70 bin TL değerinde ziynet eşya, bin TL nakit para ve kredi kartlarının bulunduğu cüzdan, 1 saat ve 4 bin TL değerinde telefonu alıp kayıplara karıştı.

 

Pişkin hırsızlar, hiçbir şey olmamış gibi çaldığı cüzdanın içerisinde bulunan kredi kartı ile lokantaya gidip yemek yedi.

 

Yemeği beklerken cüzdan içerisindeki kredi kartlarını inceleyen hırsızlar, güvenlik kamerasına saniye saniye kaydedildi.

 

Hırsızlar yakalandı

 

Kamera kayıtlarını inceleyen Çınar İlçe Emniyet Müdürlüğündeki polisler, hırsızların kim olduğunu tespit edip, harekete geçtiler.

 

İlçedeki kameraları tek tek inceleyen ekipler, şüpheli iki şahsı yakaladı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ederken, olay ile ilgili inceleme başlatıldı.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR