Mahalli seçim yarışlarının başladığı 40 günlük süreçte binlerce üyenin istifa ettiği Akparti Şanlıurfa Teşkilatında çözülmeler devam ediyor. Akçakale Belediye Başkanı, Karaköprü, Hilvan, Akçakale, Harran İlçe Başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Kadın Kolları Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Belediye Meclis Üyeleri’nin istifasından sonra, iki yeni istifa daha geldi. Özellikle Yeniden Refah Partisi’ne geçişlerin yaşandığı süreçte Akparti büyük kan kaybetti. 

 

Bugün ise iki yeni isimden istifa haberi daha geldi. Akparti Haliliye İlçe Başkan Yardımcısı Aziz Yıldırım, İlçe Başkan Yardımcılığından ve Akparti üyeliğinden istifa ettiğini sosyal medya hesaplarından yayınladı. Diğer istifa ise Üniak yönetim kurulu üyesi ve Ak parti il gençlik kolları yönetim üyesi kurulu üyesi Vedat Melik Bağdat ile Üniak yönetim kurulu üyelerinden geldi. Vedat Melik Bağdat ile Üniak yönetim kurulu üyeleri topluca istifa ederek Yeniden Refah Partisi’ne katıldılar. 

 

Yeniden Refah Partisi’nin yarın yapacağı mitingde ise Akpartili bir çok ismin rozet takarak Yeniden Refah Partisine geçmesi bekleniliyor.