Göbeklitepehaber.com
HV
05 HAZİRAN Pazartesi 06:22

ALATAŞ: ŞANLIURFA’MIZ EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANINDA ÜLKEMİZİN EN KÖTÜ İLLERİ ARASINDA BULUNMAKTADIR...

Şanlıurfa Vakfı Başkanı E.Korgeneral M.Kemal ALATAŞ’tan Önemli Açıklama

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-05-2023 08:58   Güncelleme : 26-05-2023 12:14
 ALATAŞ: ŞANLIURFA’MIZ EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANINDA ÜLKEMİZİN EN KÖTÜ İLLERİ ARASINDA BULUNMAKTADIR...

Alataş: Değerli Yöneticilerimiz, Milletvekillerimiz, İş insanlarımız ve Değerli Hemşerilerimiz evvela hepinizi Saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
Kamuoyuna yapılan son bilgilendirmelere göre maalesef Şanlıurfa’mız Eğitim ve öğretim alanında Ülkemizin en kötü illeri arasında bulunmaktadır. Bu son derece düşündürücü ve üzüntü verici bir tespittir. Bizler bunu hakketmiyoruz. Yıllar önce bizlerin öğrencilik yıllarında çok daha iyi durumdaydık. Bu nedenle bizlere ve tüm kurum, kuruluş ve yöneticilerimize büyük görevler düşüyor.
Bizler Şanlıurfa Vakfı olarak Yönetime geldiğimiz 3 yılı aşkın bir süre içerisinde gücümüzün yettiği kadar Eğitim ve Öğretim alanına öncelik vererek iyi şeyler yapma gayreti içinde olduk. Bu kapsamda;
 Bugüne kadar 400 civarında Şanlıurfalı üniversite öğrencimize burs verdik, vermeye devam ediyoruz.
 Vakıf Merkezimizi öğrencilerimizin evi haline getirdik. Tüm taleplerine destek olmaya çalışıyoruz.
 Vakıf merkezimizde bu öğrencilerimize yönelik;  -İngilizce ve Almanca dil Kursları açtık, 
-Satranç kursu, Bağlama kursu, Diksiyon kursu verdik, 
-kariyer planlaması konferansı verdik, 
-Tıp öğrencilerimizi Vakıf merkezimizde Pr.Dr.Haluk YETKİN ile, Eczacılık öğrencilerimizi Eczacı Milletvekilimiz Gülender AÇANAL ile buluşturarak tecrübe aktarımında bulunduk,
-14 Ocakta da Hukuk öğrencilerimizi Prf.Dr.Ahmet KILIÇOĞLU ile buluşturacağız
 Bursiyer öğrencilerimizin Özgüvenlerini geliştirme maksadıyla Şanlıurfa’mızın önemli iş adamları Halil BAĞIBAN, Feridun GEÇGEL ile kendi Fabrika ve ofislerinde bir araya getirerek Hayat tecrübe ve tavsiyeleri toplantısı icra ettik.
 Öğrencilerimizin özgüvenlerini geliştirmek ve hayat tecrübelerini paylaşmak  adına 2023 yılında da iş İnsanlarımız Veysel ORUÇ,Mehmet GÜNEŞ ve Muzaffer ÇAKMAKLI ile de  bir araya getireceğiz.
 Avrupa Birliği Gençlik Projesi kapsamında 8 Şanlıurfalı Üniversiteli öğrencimizi Yurt dışına gönderiyoruz,
 Şanlıurfalı 1 öğrencimizin Erasmus Kapsamında Yurtdışına gitmesine (Ynt.Krl.üyemiz Maruf GÜNEŞ’in de katkısıyla) imkan sağladık,
 Şanlıurfa Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, İl Sağlık Md.lüğümüz ve İl Milli Eğt.Md.lüğümüz ile müşterek proje oluşturarak; Şanlıurfa’da İlkokul 4.sınıf yaklaşık 50 000 öğrencimizin ;Hijyen ve çevre sağlığı konusunda Eğitilmesini amaçladık.
 Bursiyerlerimizi kaynaştırma maksatlı ;Ramazan iftar programı ve 900 civarı Hemşerimizin katılımıyla Tanışma gecesi tertipledik.
 Vakıf Merkezimizde Bursiyerlerimizin istifadesine sunma maksatlı Kütüphane ve Giyim Reyonu açma çalışmalarımız devam etmektedir.
 Ankarada yapmayı planladığımız Şanlıurfa Eğitim  ve Kültür Merkezinde ,Şanlıurfalı üniversite öğrencilerimize yönelik bir alan oluşturabileceğimizi ve  burada Eğitim ve Öğretime yönelik hertürlü etkinliği icra etmeyi amaçlıyoruz
 Şanlıurfa’da Online Üniversite Hazırlık kursu açılması için girişimlerimiz devam etmektedir.
  Sn Valimiz, Sn.Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Sn .Milletvekillerimizin bu konudaki değerli düşünce ve çalışmalarını da takdir izliyoruz. Ancak görüyoruz ki bu çabalarımız Şehrimizi Eğitim ve Öğretim alanında arzu ettiğimiz sonuca ulaştıramamıştır.
 Şanlıurfa Vakfı olarak Şanlıurfa’mızı bu alanda daha iyi seviyeye getirmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimizi, tüm kamu kurum ve kuruluşları ve arzu eden herkesim ile diyalog ve iş birliğine hazır olduğumuzu tüm Yetkililere ve Kamuoyuna Saygıyla duyuruyoruz.
M Kemal ALATAŞ
E.Korgeneral
Şanlıurfa Vakfı Ynt.Krl.Bşk.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR