Göbeklitepehaber.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 10:39

Başkan Özyavuz'dan 19 Eylül Gaziler günü mesajı...

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

ŞANLIURFA HABERLERİ
Giriş Tarihi : 18-09-2023 10:40   Güncelleme : 18-09-2023 13:53
Başkan Özyavuz'dan 19 Eylül Gaziler günü mesajı...

Başkan Özyavuz; Bugün Ülkemizde huzur, dirlik ve düzen içinde yaşıyorsak, bu kahramanlık fikri ve bu fikir uğruna kendi canını ortaya koyabilen insanlar sayesindedir. 

 

Dünya tarihine mal olmuş bir kurtuluş destanı ile kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizle birlikte emanet olup, bugüne kadar yeni şehitler ve gaziler vermekten korkmaksızın korunmuş ve aynı inançla ebediyen korunacaktır.

 

Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, emsalsiz fedakârlıklarını örnek aldığımız gazilerimizin, taşıdıkları şerefe yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri, hak ettikleri saygı ve hürmeti görmeleri, sorunları ile yakından ilgilenerek onlara vefa borcumuzu ödemek toplum olarak en büyük ortak sorumluluğumuzdur.

 

Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, Çanakkale’den Kurtuluş Savaşına, Kore’den, Malazgirt'e, Kıbrıs Harekatı’ndan, terörle mücadeleye, 15 Temmuz'a kadar verilen mücadelelerde milletimizin ve devletimizin bekası için gözünü kırpmadan çarpışan şehitlerimizi sonsuz rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, tüm gazilerimizin “Gaziler Günü’nü “En içten duygularımla kutluyorum.” Dedi.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR