Göbeklitepehaber.com
HV
08 HAZİRAN Perşembe 17:19

Başvuranların hesabına hemen geçecek

Türkiye'de seçim heyecanı devam ederken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan son dakika açıklaması geldi. Çocuk sahibi olan anne babalar dikkat! Son dakika olarak duyurdular. Başvuranların hesaplarına anında yatırılıyor. Peki bu sosyal destek ödemelerinden kimler yararlanabilecek? Başvurular nereden ve nasıl olacak? İşte detaylar haberimizde...

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-05-2023 10:22   Güncelleme : 18-05-2023 15:42
Başvuranların hesabına hemen geçecek

Sosyal destek ödemelerinde sıcak gelişme. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan son dakika açıklaması geldi. Çocuk sahibi ailelere çok önemli bir duyuru yapıldı. Destek ödemeleri başladı. Başvuranların hesabına hemen yatırılıyor. Peki başvuru şartları neler? Kimler nasıl ve nereden başvurabiliyor? Ne kadar sosyal destek ödemesi yapılacak? İşte merak edilen soruların yanıtları.

ÇOCUKLU AİLELER DİKKAT! BAKAN YANIK SON DAKİKA OLARAK DUYURDU

Çocuk sahibi olan ailelere son dakika duyurusu yapıldı. Yapılan duyuruya göre, beklenen destek ödemeleri başladı. Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere çocuk sosyal destek ödemeleri yapılacak. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar ödemelerin ne zaman yapılıp yapılmayacağını araştırıyor. Beklenen açıklama geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, SED ödemelerinin başladığını duyurdu.

 

gfgfgf-2023-05-18t130615-531.jpg

Yapılan bu sosyal destek ödemeleri çeşitli kategorilerde yapılan yardımları kapsıyor. Bu kapsamda Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemeleri başladı. Devlet dar gelirli ailelere çocuk başına ödeme yapılacak.

BAŞVURANLARIN HESABINA HEMEN YATIRILIYOR

SED ödemeleri hesaplara yattığını belirten Bakan Yanık, şu ifadeleri kullandı:

"Mayıs ayı içerisinde toplam 561.123.454 TL tutarında Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yaptık. SED ile ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılıyoruz.

 

hghhg-10.jpg

İhtiyaç sahibi ailelerimize çocukları için Mayıs ayı içerisinde toplam 561.123.454 TL tutarında Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yaptık."

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR