Göbeklitepehaber.com
HV
05 HAZİRAN Pazartesi 05:54

Bir şirketin faaliyet izni iptal edildi...

Merkez Bankası tarafından alınan karara göre, Paypole şirketine faaliyet izni verilirken, Paytrek'in ödeme kuruluşu olarak faaliyet izni iptal edildi.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 15-05-2023 10:56   Güncelleme : 15-05-2023 15:30
Bir şirketin faaliyet izni iptal edildi...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Paypole Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ'nin, elektronik para kuruluşu olarak faaliyet göstermesine izin verirken, Paytrek Ödeme Kuruluşu Hizmetleri AŞ'nin ödeme kuruluşu olarak faaliyet iznini iptal etti.

TCMB'nin, Paypole Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ ile Paytrek Ödeme Kuruluşu Hizmetleri AŞ'nin elektronik para kuruluşu olarak faaliyet göstermesine yönelik tebliğ kararları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Karara göre, Paypole Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ, elektronik para ihracı hizmetini sunacak. Bu kapsamda şirket, elektronik para kuruluşu olarak faaliyet gösterecek.

Ayrıca Paytrek Ödeme Kuruluşu Hizmetleri AŞ'nin ödeme kuruluşu olarak faaliyette bulunma izninin iptal edilmesine karar verildi.

Söz konusu kararlar, Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun uyarınca alındı.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR