Göbeklitepehaber.com
HV
02 EKİM Pazar 03:48
Advert

Bir zam haberi de o ilden geldi... Su faturaları artacak! Zam onaylandı fiyatlara hemen yansıyacak!

Her geçen gün zam haberi alan vatandaşa bir kötü haber de su zammı için geldi. Peki hangi şehirde suya zam yapıldı? Su zammı ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 20-09-2022 07:18   Güncelleme : 20-09-2022 09:20
Bir zam haberi de o ilden geldi... Su faturaları artacak! Zam onaylandı fiyatlara hemen yansıyacak!

 

Yakın zamanda elektrik ve doğal gaza yapılan zam ardından bir zam haberi de su için geldi. Peki hangi ilde su faturasına zam yapıldı? Zam oranı ne kadar olacak? Su zammı ile ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

SU ZAMMI YAPILAN İL HANGİSİ

Edinilen bilgilere göre Aydın için su faturalarına zam yapılacak. Su zammı kararı ASKİ Genel Kurulu tarafından alındı. Aydın'da su faturalarına yüzde 39.5 oranla zam yapılmasına oy birliği ile karar verildi. Genel kurula tekrar gönderilen önerge edinilen bilgilere göre AKP tarafından reddedilirken, CHP, MHP ve İyi Parti tarafından evet oyu verilerek kabul edildi. Aydın ilinde yapılan su faturası zammına son zamanlarda maliyetlerin sürekli artması gerekçe olarak gösterildi. Aydın'da su faturasına yüzde 39.5 oranla zam yapılması ile ilgili Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da açıklama yaptı. Çerçioğlu'nun açıklamalarına göre su ya da herhangi bir şeye zam yapmak istemezken, her şeyin maliyetinin yüzde 200 ya da yüzde 250 oranlarında arttığını, onların da çok üzgün olduğunu ancak vatandaşların Şubat ayında gelen elektrik faturaları ile Eylül ayında gelen elektrik faturalarını karşılaştırmalarını istediğini belirtti. 

Aydın'da Su Faturalarına Zam Yapıldı

DOĞAL GAZ VE ELEKTRİĞE DE YENİ ZAM GELMİŞTİ

Doğal gaz ve elektrik için de yeni zam kararı bildirilmişti. Elektrik ve doğal gaz için uygulanacak olan zam kararı ise 1 Eylül tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. Evler için doğal gaz zammı yüzde 20.4, KOBİ'ler için yüzde 47.6, sanayi için yüzde 50.8 olarak belirlendi. Doğal gaz için son 6 ay içinde toplam yüzde 85 zam yapıldı

ADERMANADERMAN

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR