Göbeklitepehaber.com
HV
06 ARALIK Salı 09:50
Advert

BTP lideri Baş: Bu sistem, baskı rejimidir

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, vatandaşların yaşadığı ekonomik sıkıntıya dikkat çeken bir video paylaştı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Baş, ülke de refah düzeyleri yüksek olan kesimin ülkenin yüzde 10'u veya turistler olduğunu belirterek," Bunun dışında bu ülkenin yüzde 90'ı bugün evden çıkıp bir kafeye gidip çay içmek için hesap yapıyor. Bu sistem zulüm sistemi” dedi.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-09-2022 10:32   Güncelleme : 23-09-2022 12:34
BTP lideri Baş: Bu sistem, baskı rejimidir

 

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, iktidarın refah seviyesi için argüman olarak kullandığı söylemleri eleştirdiği bir video paylaştı. Baş, sosyal medya hesabından, “Mutlu azınlıkların, mutsuz çoğunlukların ülkesi” notuyla paylaştığı videoda, otellerdeki, AVM’lerdeki ve trafikteki yoğunluk üzerinden ortaya bir refah seviyesi çıkarılmasını eleştirdi.

Baş paylaştığı videoda şunları söyledi:

'8,5 MİLYON İNSANIN REFAHINI KALAN YÜZDE 90'A PAZARLIYORLAR'

“Türkiye'de çok yaygın bir söylem var. Yaz turizmi. ‘Antalya'da, Ege'de, Bodrum'da otel bulamıyorsun’. Propaganda bu. ‘Full çekiyor otellerimiz. Trafiğe baksanıza her yerde araba. AVM'lere bak AVM'ler full çekiyor’ diye bir propaganda var. Bu ülkenin nüfusu 84 milyon. Bunun yüzde 10'u para sahibi olsa, tatile gitse, trafikte gezse, AVM doldursa 8,4 milyon insan yapar. Yunanistan'ın nüfusuna neredeyse denk, Avrupa'da birçok ülkenin nüfusundan fazla. 8,5 milyon insanın refahını kalan yüzde 90'a pazarlıyorlar. Böyle saçma bir mantık olamaz".

'BU ÜLKEDEKİ BÜTÜN KALKINMA FAKİRİN VERGİSİ İLE SAĞLANIR'

Ülkedeki kalkınmanın fakirin vergisi ile sağlandığını aktaran Baş, fakirin vergisi ile sağlanan paranın ise belli müteahhit gruplarına peşkeş çekildiğini söyledi. Baş," Senin Bodrum'da, Antalya'da, Ege'de otellerini dolduranlar bu ülkenin yüzde 10'u veya turistler. Trafiği felç edenler bu ülkenin yüzde 10'u veya turistler. Bunun dışında bu ülkenin yüzde 90'ı bugün evden çıkıp bir kafeye gidip çay içmek için hesap yapıyor. Bu sistem zulüm sistemi. Bu sistem adaletsizliktir. Bu sistem baskı rejimidir. Bu sistem en hafif ve terbiyeli tabirle akılsızlıktır, bu akılsızlıktır.” dedi.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR