Göbeklitepehaber.com
HV
05 ŞUBAT Pazar 23:29

Davutoğlu'nun çağrısı sosyal medyayı salladı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'nu hedef alan açıklamalarının ardından Davutoğlu yaptığı videolu paylaşımında "Bana kullandığın 'yolsuzluk' ifadesi için seni yüzleşmeye davet ediyorum. Yüzleşelim var mısın?" dedi. Gelecek Partisi liderinin bu çağrısı sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, kullanıcılar arasında iki fikir oluştu.

SİYASET
Giriş Tarihi : 19-01-2023 15:40   Güncelleme : 19-01-2023 16:59
Davutoğlu'nun çağrısı sosyal medyayı salladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu hedef almış ve "Bizden üniversite istediler. Bunların vakfına üniversite tahsisi yaptık. Kendisi ne zaman başbakanlık koltuğuna oturdu, o tahsis yapılan yeri bilabedel vakfına mülk edindi. Türkiye’de bunun başka örneği yok. Bilabedel mülk edinme hakkı bizim vakıf yasalarına göre yok ama bunlar yaptı. Bunu milletimize anlat bakalım. Nasıl izah edeceksiniz" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'a cevap veren Davutoğlu sosyal medya hesabından "Bekle Erdoğan, bekle! Hak ettiğin cevabı bu akşam alacaksın" demişti. Davutoğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan videolu bir paylaşımda bulunarak Erdoğan'a cevap verdi. Davutoğlu, "Bana kullandığın 'yolsuzluk' ifadesi için seni yüzleşmeye davet ediyorum. Yüzleşelim var mısın?" ifadelerini kullandı.

 

'YÜZLEŞELİM VAR MISIN?'

Erdoğan'ın bütün iddialarına tek tek cevap veren Davutoğlu “Şimdi sana üç çağrıda bulunuyorum. Bir; istediğin gazetecileri al pelikancılar da dahil. İstediğin kanalda senin damadının kardeşinin sahip olduğu kanalda dahil, açık oturuma çıkalım. Sen promter kullan, ben böyle yalın kılıç çıkacağım. Senin ayarladığın gazeteciler sana hazırlanmış sorular sorsunlar, bana ne isterlerse sorsunlar ama yüzleşelim var mısın?” dedi.

'CANLI YAYINDA TARTIŞSINLAR'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'nun bu çağrısı sosyal medyada büyük ilgi gördü. Bazı sosyal medya kullanıcıları Davutoğlu'nun mesajın paylaşarak iki liderin canlı yayında tartışmasını istedi. Söz konusu iddiaların canlı yayında cevaplanmasını talep etti.

Bazı kullanıcılar ise buna gerek olmadığını ifade etti. Ayrıca canlı yayındaki tartışmanın kimin kazanacağına dair tartışma da yaşandı. Bazı kullanıcılar Erdoğan'ın tartışmada kazanacağını ifade ederken, bazı kullanıcılar Davutoğlu'nun iddialar karşısında haklı olduğunu vurguladı.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR