Göbeklitepehaber.com
HV
03 MART Pazar 10:17

Denizbank'tan 'Terim fonu' açıklaması: Epözdemir'i şikayet edeceğiz

Denizbank, 'Fatih Terim fonu' davasında mahkemeye sunduğu kayak fotoğrafları ve daha sonra davayla ilgili açıklamaları nedeniyle avukat Rezan Epözdemir hakkında suç duyurusu yapacaklarını duyurdu.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-01-2024 10:46   Güncelleme : 15-01-2024 16:34
Denizbank'tan 'Terim fonu' açıklaması: Epözdemir'i şikayet edeceğiz

Denizbank, onlarca kişiyi milyonlarca lira dolandıran eski şube müdürü Seçil Erzan'ın baş sanık olduğu 'Fatih Terim fonu' davasıyla ilgili açıklamalar yapan avukat Rezan Epözdemir'le ilgili suç duyurusunda bulunup baroya şikayet edeceklerini duyurdu.

Bankadan yapılan açıklamada, dün bir televizyon kanalına canlı yayın konuğu olarak katılan Epözdemir'in asılsız beyanlarda bulunduğu ve saptırılmış bilgiler verdiği savunuldu, "Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş'in de adını geçirerek kurum ve yöneticilerin itibarına kasıtlı şekilde zarar verme amacı güden açıklamalar" yaptığı ifade edildi.

 

12 Ocak'ta yapılan duruşmada dosyaya giren bilirkişi raporundaki Whatsapp yazışmalarında bahsedilen ve Fransa Megeve'ye kayağa gittiği belirtilen kişinin Hakan Ateş olmadığı belirtilen açıklamada, söz konusu kişilerin Seçil Erzan'ın kuzeni Tanın Yılmaz'ın eşi Merve Yılmaz'ın kardeşleri olduğu öne sürüldü.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Adı geçen avukat tarafından içlerinde Genel Müdürümüz Hakan Ateş'in de bulunduğu bir grup kişinin farklı kayak merkezinde çektirdikleri fotoğraf mahkemeye sunularak, söz konusu konuşmada geçen tatilin ve tatil yapanların bu kişiler olduğu iddia edilmiştir. Gerçek şu ki; canlı yayında ve mahkemede gösterilen fotoğraf, ilgili yazışma tarihinden tam 2 yıl önce, 29-31 Ocak 2021'de Erzurum Palandöken'deki kayak merkezi Sway Hotels önünde çekilmiş aile ve arkadaş grubu fotoğraflarını yayımlayan dergilerden alınmıştır.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR