Göbeklitepehaber.com
HV
27 MART Pazartesi 23:30

Depremzedeye 10 bin liralık hane desteği ödemeleri başladı

AFAD, Kahramanmaraş merkezli depremlerde konutları hasar gören depremzedelere yönelik verilecek 10 bin lira tutarındaki 'Hane Başı Destek Ödemeleri'nin başladığını duyurdu.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 16-02-2023 11:27   Güncelleme : 16-02-2023 11:30
Depremzedeye 10 bin liralık hane desteği ödemeleri başladı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından konutları hasar gören depremzedelere yönelik verilecek olan 10 bin lira tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri yapılmaya başlandı.

Konuyla ilgili AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, hasar tespit çalışmalarının sahada devam ettiği, çalışmalar sonuçlandıkça ödemelerin yapılacağı bildirildi. Ödemelerin AFAD, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş birliği ile kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisi dikkate alınarak gerçekleştirildiği belirtilirken, şu ana kadar 337 bin 933 hanede hasar tespitin tamamlanarak ödemelere başlandığı duyuruldu.

Başvuru şartı yok

Ödemeler için e-Devlet'ten başvuru şartı aranmadığı, destek ödemelerinin Ziraat Bankası'nda hesabı bulunan yurttaşların doğrudan hesabına, hesabı bulunmayanların ise TC kimlik numaralarına yapılacağı kaydedildi.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR