Göbeklitepehaber.com
HV
27 MART Pazartesi 23:39

Gıda Komitesi’nde ‘haksız ve spekülatif’ fiyat artışları ele alındı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi Toplantısı'nda haksız ve spekülatif fiyat artışı yaşandığına dikkat çekildiğini ve bu artışların engellemesi için gerekli çalışmaların devam etmesine karar verildiğini açıkladı.

TARIM
Giriş Tarihi : 01-02-2023 11:45   Güncelleme : 01-02-2023 16:20
Gıda Komitesi’nde ‘haksız ve spekülatif’ fiyat artışları ele alındı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi Toplantısı'nın Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ev sahipliğinde, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel’le ilgili kurumların temsilcilerinin katılımlıyla toplandığı belirtildi.

Yapılan açıklamada küresel düzeyde enerji ve tarımsal emtia fiyatlarındaki aşağı yönlü eğilimin başta tarım ürünleri ve gıda olmak üzere diğer fiyatlama davranışlarına da olumlu yönde tesir etmesinin beklendiği belirtildi.

Bazı tarım ve gıda ürünlerinde maliyetlerdeki gelişmelerden bağımsız olarak haksız ve spekülatif fiyat artışı yaşandığına dikkat çekilirken bu artışların engellemesi için gerekli çalışmaların artırılarak devam etmesine karar verildi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin yem ve gübre sektöründe piyasada daha aktif rol almasına yönelik adımlar atılacağı belirtildi.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR