Göbeklitepehaber.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 10:28

İl Sağlık Müdürü Solmaz ilçe ziyaretlerini sürdürüyor

İl Sağlık Müdürü Dr.Ögr. Üyesi Abdullah Solmaz, Hizmet Başkanları ile birlikte, Sağlık tesisleri ziyaretleri kapsamında Birecik devlet hastanesini ziyaret etti. Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Müslüm Şahin'den Hastanede sunulan sağlık hizmetleri hakkında bilgi aldı. Vatandaşa sunulan Hizmet kalitesinin daha da yükseltilmesine yönelik görüş alışverişinde bulundular.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 12-08-2023 19:18   Güncelleme : 12-08-2023 19:21
İl Sağlık Müdürü Solmaz ilçe ziyaretlerini sürdürüyor

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr.Ögr. Üyesi Abdullah Solmaz ilçelerde vatandaşların daha konforlu sağlık hizmetleri alması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

 

Kırsal mekez ayrımı yapmaksızın vatandaşın sağlığı için mücadele eden İl Sağlık Müdürü Solmaz'ın bu seferki adresi  Birecik Devlet Hastanesi oldu. Başhekim Uz. Dr. Müslüm Şahin ile görüşen Solmaz hastanedeki eksiklikler hakkında bilgi aldı. 

 

Amacımız vatandaşlarımızın kendi yaşadıkları yerde muayene ve tedavi olabilmeleri sağlamaktır

Açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Solmaz "Sağlık tesisleri ziyaretleri kapsamında Birecik devlet hastanesini ziyaret ettik. Hastanemiz 150 yataklı güçlendirilmiş ilçe hastanesidir. Birecik Hastanemizin kendi kendilerine yetebilmeleri için Tıbbi cihaz, sağlık personeli ve uzman hekim konularında eksiklik yaşanmaması için hekim görevlendirmeleri ile tıbbi cihaz desteği sağlıyoruz. Burası Halfeti, Suruç ve Nizip’ten hasta alan bir hastanemiz cihaz ve hekim olarak eksiklik olmadığı zaman ve kendi kendilerine yetebildiği takdirde Şanlıurfa merkeze sevk yapılmasını önlemiş olacağız. Amacımız vatandaşlarımızın kendi yaşadıkları yerde muayene ve tedavi olabilmeleri sağlamaktır. ”dedi.

 

"Hastane yönetiminden bilgi aldık"

 

İl Sağlık Müdürü Solmaz daha sonra sözlerini şu şekilde sürdürdü " Poliklinik hizmetlerini yerinde değerlendirip görevde olan hekimlerden cihaz malzeme konusunda eksiklikleri olup olmadığını sorduk. Acil servis hizmetlerini değerlendirerek triaj işlemleri ve konsültasyon süreleri, ayaktan ve MHRS muayene süreleri, radyoloji randevu ve raporlama gün süreleri hakkında hastane yönetiminden bilgi aldık. Yeni doğan yoğun bakım kuvöz sayısının arttırılması konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Doğumhane, Anne Oteli, , Erişkin Yoğun bakım, Ameliyathane, FTR Merkezi, Kan Alma, Evde Bakım, Eczane, Temizlik, Güvenlik gibi destek kalite hizmetlerini de yerinde gözlemledik”  şeklinde konuştu. 

 

İl Sağlık Müdürü Dr.Ögr. Üyesi Abdullah Solmaz; Hastane gezisi sırasında tedavi olmaya gelen hasta ve hasta yakınlarıyla sohbet ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu. Sağlık çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

 

Hastane ziyaretinin sonunda hastane yönetimi ile istişare toplantısı yaparak vatandaşa sunulan Kesintisiz sağlık hizmetinin daha ileriye taşınması için görüş alışverişinde bulundular. Toplantıya Birecik ilçe Sağlık müdürü Dr. Ali Caymazer de katılım sağladı.

HALİL DEMİR HALİL DEMİR

YORUMLAR