Göbeklitepehaber.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 18:46

KARAKÖPRÜ BELEDİYE MECLİSİNDEN FIRINLARA YÖNELİK ÖNEMLİ KARARLAR

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli bu kararın özellikle hava kirliliğinin önlenmesi ve vatandaşların fırınlardan yayılan is ve dumandan şikâyetçi olmalarından kaynaklı alındığını dile getirdi.

ŞANLIURFA HABERLERİ
Giriş Tarihi : 13-08-2023 12:28   Güncelleme : 13-08-2023 12:30

KARAKÖPRÜ BELEDİYE MECLİSİNDEN FIRINLARA YÖNELİK ÖNEMLİ KARARLAR Karaköprü Belediyesi Meclisi Ağustos ayı toplantısını gerçekleştirirken, mecliste ilçedeki fırınlarla ilgili önemli kararlar alındı.

Şanlıurfa'nın modern İlçesi Karaköprü'de, Ağustos ayı Belediye Meclisi toplantısı gerçekleştirilirken, bu ayki toplantıda özellikle ilçedeki fırınlarla ilgili önemli kararlara imza atıldı.

 

Ağustos ayı meclis toplantısının son oturumunu Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli yönetirken, vatandaşların fırınlarla ilgili talepleri meclis toplantısına taşınarak yeni kararlar alındı. Meclis toplantısında alınan karar doğrultusunda ilçede yeni yapılacak olan ekmek fırınlarında doğalgazlı pişirme sisteminin kullanılması zorunluluğu getirilirken, şu an faaliyette olan fırınlara da doğalgazlı sisteme dönüşüm için 1 yıl süre verilecek.


 

Başkan Baydilli ayrıca vatandaşların bir başka talebi olan fırınlar arası mesafenin azaltılması ile ilgili konunun da meclise taşındığını belirterek fırınlar arası en az 300 metre mesafe olması kararının fırın ihtiyacının fazla olması nedeniyle 200 metreye düşürülmesi kararının yine meclis kararıyla alındığını açıkladı.

 

Başkan Baydilli, "Meclis toplantımızda aldığımız tüm kararlar ilçemize hayırlı olsun. Biz vatandaşlarımızın taleplerine önem veriyoruz ve fırınlarla ilgili taleplerini uzun süredir inceliyoruz ve nihayetinde meclisimizde ilgili kararları aldık. İlçemizde daha temiz bir hava, is ve duman oluşumunun engellenmesi ve hijyen için aldığımız bu kararların fırıncı esnafımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

 

Karaköprü'de yeni fırınların doğalgazlı pişirme sistemi kullanması, mevcut fırınların bu sisteme geçmesi için süre tanınması ve fırınlar arası mesafenin 200 metreye indirilmesi kararları meclis toplantısında oy birliğiyle kabul edilirken, konuyla ilgili çalışmalara kısa sürede başlanacak.

 

Öte yandan alınan kararların tatbiki ve fırınlarda hijyen, ekmek gramajı, baca filtresinin kullanımı denetimleri için Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürecek.

HALİL DEMİR HALİL DEMİR

YORUMLAR