Göbeklitepehaber.com
HV
27 MART Pazartesi 23:12

Kayyum atanan muhtarlıkla ilgili açıklamaKayyum atanan muhtarlıkla ilgili açıklama

Şanlıurfa Karaköprü ilçesinin Esentepe Mahallesinin Muhtarı Ömer Bağıran’ın görevden alınması ve yerine 1.Aza Halil Esmer’in atanmasıyla ilgili Karaköprü Kaymakamlığı tarafından açıklama yapıldı.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-02-2023 11:14
Kayyum atanan muhtarlıkla ilgili açıklamaKayyum atanan muhtarlıkla ilgili açıklama

Karaköprü Kaymakamlığı tarafından 12 Şubat'ta görevden alınan Esentepe Mahalle Muhtarı Ömer Bağıran’ın yerine kayyum olarak atanması büyük tepki topladı. Karaköprü Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada mahalle muhtarı Ömer Bağıran’ın deprem hasarı kontrol ekibine zorluk çıkardığı ve personellere sözlü şiddete bulunduğunu belirtildi.

 

Muhtar Ömer Bağıran’ın  personelleri yanlış yönlendirmeye çalıştığı  ekipte çalışan personellere bağırdığı, toplum içinde küfürlü konuştuğu, çevrede bulunan şahısları ekiplerin çalışmasını engellemek için yönlendirdiği, çalışmalarda zorluk çıkardığı ve ekipleri engellediğinden dolayı sebeplerden dolayı görevinden alındığı iddia edildi.

 

Karaköprü Kaymakamlığı tarafından  kayyum atanan muhtarlıkla ilgili şu sözlere yer verildi.”Kaymakamlıktan yapılan açıklamada; “ Şanlıurfa İlimizde ve çevre illerde 06/02/2023 tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle Şanlıurfa Çevre Şehircilik ve İklim Müdürlüğü ekipleri tarafından hasar tespit çalışmalarına başlanılmış; Ancak Esentepe Mahallesinde yapılan hasar tespit çalışmalarında Esentepe Mahalle Muhtarı Ömer BAĞIRAN tarafından 12/02/2023 tarihinde çalışmalara müdahale edildiği, ekipte çalışan personellere bağırdığı, toplum içinde küfürlü konuştuğu, çevrede bulunan şahısları ekiplerin çalışmasını engellemek için yönlendirdiği, çalışmalarda zorluk çıkardığı ve ekipleri engellediği çalışma ekibinde bulunan görevliler tarafından tespit edilen hadise tutanakla 12/02/2023 tarihinde imza altına alınmıştır. Esentepe Mahalle Muhtarı Ömer BAĞIRAN,  hakkındaki iddialar ile ilgili soruşturma tamamamlayıncaya kadar görevden  uzaklaştırılmış olup, yerine 1. aza Halil ESMER geçici olarak vekaleten görevlendirilmiştir.”

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR