Göbeklitepehaber.com
HV
05 ŞUBAT Pazar 23:01

Boş araziye bırakılan varillerde AFAD inceleme yaptı

Konya'da boş araziye bırakılan plastik tank içinde kimyasal maddeyi inceleyen AFAD ekipleri, kimyasal maddelerin sodyum sülfat, amonyum hidroksit, çeşitli atık yağ ve petrol ürünü olduğunu belirledi.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-01-2023 02:32   Güncelleme : 24-01-2023 13:01
Boş araziye bırakılan varillerde AFAD inceleme yaptı

112 Acil Çağrı Merkezine merkez Selçuklu ilçesi Dokuz Mahallesi yakınlarındaki boş arazide çok sayıda atık kimyasal maddelerin bulunduğu varil olduğu ihbarı üzerine olay yerine AFAD ve polis ekipleri sevk edildi. AFAD ekiplerinin olay yerindeki incelemesinin ardından 74 adet 1 tonluk varillerdeki kimyasal maddelerin sodyum sülfat, amonyum hidroksit, çeşitli atık yağ ve petrol ürünü olduğunu belirlendi.
AFAD tarafından yapılan açıklamada, ''Selçuklu ilçesi Dokuz Mahallesi yakınlarındaki kırsal alana 74 adet 1 tonluk IBC tanklarında çeşitli kimyasal maddeler bırakıldığı bilgisi alınmıştır. Olay bölgesine sevk edilen AFAD ekibimizin yaptığı ön ölçümlerde sodyum sülfat, amonyum hidroksit, çeşitli atık yağ ve petrol ürünleri tespit edilmiştir. Kimyasalların bertaraf edilmesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerine bilgi verilmiştir" denildi.

 

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR