Göbeklitepehaber.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 18:17

Fidan, İsveçli mevkidaşı ile görüştü...

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile telefonda görüştü. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede; “Bakan Fidan görüşmede ayrıca, İsveç’in NATO üyeliği için somut adımlar atılması gerektiğini vurgulamıştır. İki Bakan, Daimi Ortak Mekanizma toplantısı sonrasında yeniden temas etmek üzere mutabakata varmışlardır” denildi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 08-06-2023 10:23   Güncelleme : 08-06-2023 15:46
Fidan, İsveçli mevkidaşı ile görüştü...

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile bugün telefonda görüştü. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan bilgilendirmeye göre; Billström mevkidaşı Bakan Fidan’ı görevi nedeniyle tebrik etti. Bakanlık tarafından yapılan bilgilendirme şöyle:

 

“Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile bugün (7 Haziran) bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Görüşmede mevkidaşı Bakan Fidan’ı yeni görevi nedeniyle tebrik etmiştir. Bakan Fidan görüşmede ayrıca, İsveç’in NATO üyeliği için somut adımlar atılması gerektiğini vurgulamıştır. İki Bakan, Daimi Ortak Mekanizma toplantısı sonrasında yeniden temas etmek üzere mutabakata varmışlardır.”

Bakanlık tarafından yapılan bilgilendirmede ayrıca, Bakan Fidan’ın Brezilya Dışişleri Bakanı Mauro Vieira ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile de telefon görüşmesi gerçekleştirdiği her iki bakanın da Fidan’ı arayarak yeni görevi nedeniyle tebrik ettikleri belirtildi.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR