Hamit DERMAN Kurban Bayramı vesilesi ile yayınladığı tebrik mesajı:

"Kurban; Hz. İbrahim'in Sadakati, Hz. Hacer'in İman'ı, Hz. İsmail'in Teslimiyetidir.Dini Bayramlar; saygı ve hoşgörü içerisinde dargınlıkların ve kırgınlıkların sona erdiği,komşuluk ve akrabalık bağlarının güçlendiği, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının pekiştiği, insanı insan yapan manevi değerlerin en güçlü şekilde yaşandığı en önemli günlerimizdir.

Çevremizde yaşayan müslüman kardeşlerimizin yaşadıkları elim olaylardan dolayı bayramı buruk geçirmekteyiz. Ancak, birbirimize daha çok inanarak, güvenerek ve sarılarak daha güçlü olacak ve tam da anlamına uygun bir şekilde gerçek bir bayram yaşayacağız.Toplumsal birlik ve beraberliğimize önemli katkılar sunan bayram günlerinde yapacağımız ziyaretler,paylaşacağımız kurbanlar, kimsesizlerin kimsesi olmak, ihtiyaç sahiplerinin unutulmadığını, milletimizin en önemli değerlerinin yaşatıldığını göstermek adına da bir vesile olacak şüphesiz.

Bayram tüm güzellikleriyle yaşanırken,birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek toplumsal barış ve huzurumuza önemli katkılar sunacağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle,tüm İslam aleminin,Kurban bayramını tebrik ediyor,bayramın tüm dünyaya barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum." Dedi.