Göbeklitepehaber.com
HV
27 MART Pazartesi 22:43

Kick Boks Şampiyonları Urfalılardan çıktı...

Şanlıurfa’da 22-29 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşen Türkiye Kıck Boks Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Bay Bayan açık şampiyonasında Urfalı Kıck Boksçular turnuvayı domine ederek 4 Altın 2 Gümüş ve 1 Bronz madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.

SPOR
Giriş Tarihi : 31-01-2023 10:55   Güncelleme : 31-01-2023 15:59
Kick Boks Şampiyonları Urfalılardan çıktı...

8 bin sporcu ve 760 kulübün katlım sağladığı Türkiye’nin en büyük organizasyonunda Şanlıurfa Haliliye Belediye spor kulübü takım halinde Türkiye şampiyonu oldu.

DERECE GİREN SPORCULAR

Büyükler kategorisinde Emrah Yaşar, 86 kg’de Türkiye 1. Mevlana Altuntaş, 71 kg’de Türkiye 1. Faysal Sılıv, 54 kg’de Türkiye 1. Gençler Kategorisinde Mehmet Eriş, 63,5 kg’de Türkiye 1. Fatma Nursev Akaltun, +70 kg’de Türkiye 2. Muhittin Akaltun, 90 kg’de Türkiye 2. Minikler kategorisinde Hiranur Akaltun, +47 kg’de Türkiye 3’sü oldular.

Kıck Boks Milli teknik direktörü ve Şanlıurfa İl temsilcisi yaptığı açıklamada: “Türkiye’nin en büyük ve en zor Şampiyonası’nda çok iyi bir performans ortaya koyarak harikulade bir başarı elde ederek takım halinde Türkiye şampiyon olduk. Kendi İlimizde gerçekleşen Türkiye Şampiyonası’na çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik hamdolsun yapmış olduğumuz hummalı çalışmaların karşılığını dört altın, iki gümüş ve bir bronz madalya alarak almış olduk. Milli takımın şekilleneceği bu önemli şampiyonada 81 ilden gelen Sporcular hepsi birbirinden değerli, hepsi birbirinden zorlu idi ancak biz geçmiş dönemlerde de takım halinde defaatle Türkiye şampiyonu olmuştuk. Dolayısıyla kendi evimizdeki bu önemli şampiyonada da çok iddialı idik çok şükür almış olduğumuz başarılı sonuçlarla da ve ortaya koymuş olduğumuz muhteşem performansla hem şampiyon olduk hemde milli takıma giden sporcularımızın sayılarını arttırdık. Bu organizasyonun ilimizde yapılmasında ve başarımızda çok büyük emekleri olan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat, Kıck Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı ve Gençlikspor İl Müdürü Halil Eren, Beyefendilere teşekkür ederim.”dedi

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR