Göbeklitepehaber.com
HV
28 MART Salı 00:05

Milletvekili adaylığı başvuru şartları belli oldu!!!

AK Partili Ali İhsan Yavuz, partisinin milletvekili şartları ile ilgili, açıklamalarda bulunurken, "Aday müracaatların 16 Mart'a kadar devam edeceğini ve başvuru aidatın bu dönem alınmamasına; bunun yerine AFAD’a bağış şeklinde yapılmasına karar verildi. Başvurular, yetişkinler için 20 bin TL, kadınlarımız ve gençlerimiz için 10 bin TL şeklinde, engellilerimiz için 5 bin TL şeklinde olacak" dedi.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-03-2023 14:21   Güncelleme : 13-03-2023 14:25
Milletvekili adaylığı başvuru şartları belli oldu!!!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, partisinin genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi

AK Partili Yavuz, seçimler ile ilgili şekilde açıklamalarda bulunurken, Milletvekilliği aday adaylığı için belirlenen şartları açıkladı. Yavuz, yapılması geren başvuru aidatının AFAD'a bağış şeklinde yapılacağını belirterek, "Seçimlere ilişkin, müraacatların il başkanlıkları ve genel merkezden alınması şeklinde karar verildi. Aday müracaatların 16 Mart'a kadar devam edeceğini ve başvuru aidatın bu dönem alınmamasına; bunun yerine AFAD’a bağış şeklinde yapılmasına karar verildi. Başvurular; Yetişkinler için 20 bin TL, kadınlarımız ve gençlerimiz için 10 bin TL şeklinde, engellilerimiz için 5 bin TL şeklinde olacak" dedi.

'ONLARDAN DA BAŞVURU ALINABİLECEK'

Yavuz, aynı zamanda üç dönem vekillik yapmış kişilerin aday olma olanağı ile ilgili de konuşurken, "Tüzüğümüzde üç dönem kuralı vardı. O 2017'de MKYK'ya bırakıldı. O MKYK’nın vereceği karar. Dolayısıyla üç dönem vekillik yapmışlardan da başvuru alınabilecek" dedi.

HALİL DEMİR HALİL DEMİR

YORUMLAR