Göbeklitepehaber.com
HV
27 MART Pazartesi 22:47

Seçim malzemelerinin olduğu sağlam depolara dokunmayın...

YSK, geçtiğimiz günlerde deprem bölgelerine, seçimin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için heyet yollarken, seçimler ile ilgili ilk talimatı da verdi. Gerçekleştirilen incelemeler kapsamında YSK, depremde hasar almayan depolara dokunulmaması ve hasarlı depolar taşınsın talimatı verdi.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-03-2023 14:58   Güncelleme : 02-03-2023 15:37
Seçim malzemelerinin olduğu sağlam depolara dokunmayın...

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli iki depremin depremin vurduğu illerde seçimlerin güvenli şekilde gerçekleşebilmesi için deprem bölgelerine heyet yollamıştı.

YSK’dan gerçekleştirilen açıklamada; "6 Şubat’ta Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen depremler ile 20 Şubat'ta Hatay'ın Defne ilçesi merkezli 6,4 büyüklüğündeki depremin ardından Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından görevlendirilen heyetler 11 ili kapsayan deprem bölgesinde incelemelerde bulunacaktır" ifadeleri kullanıldı.

İLK İNCELEMELER KURULDA

Bu kapsam bütününde; YSK tarafından görevlendirilen 60 kişilik heyet deprem bölgelerine gitti. Heyet; ilk etapta il ve ilçe seçim kurulları ile seçim malzemelerinin bulunduğu depolarda incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin sonucu Yüksek Seçim Kurulu’na bildirildi.

YSK’DAN SEÇİM MALZEMELERİ İÇİN ÖNEMLİ TALİMAT

Habertürk'ün haberine göre; ilk inceleme sonuçları üzerine kurul bazı talimatlar verdi. Buna göre, YSK, sandık ve oy verme kabini gibi seçim malzemelerinin bulunduğu depolardan sağlam olanların hiçbir şekilde boşaltılmamasını istedi.

Hasarlı depoların içerisinde bulunun seçim malzemelerinin ise sağlam yapılara taşınarak gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması hususunda ilgililer talimatlandırıldı.

Tüm bunların yanında, YSK tarafından görevlendirilen heyetin deprem bölgelerinde çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR