Göbeklitepehaber.com
HV
27 MART Pazartesi 23:52

Soylu: Hatay'daki su sıkıntısının 'spekülasyon' olduğunu söyledi...

Bakan Soylu, Hatay'daki su sıkıntısını 'spekülasyon' diye niteleyerek böyle bir problemin olmadığını söyledi. Soylu, "İlk günden itibaren stoklarımızda su bulunuyor" diyerek "Depremzedelerimize de sürekli dağıtıyoruz. Yalan üreten hesaplarla ilgili gerekli suç duyuruları yapılmakta ve Emniyet Siber Daire Başkanlığımız tarafından konu hassasiyetle takip edilmektedir" ifadelerini kaydetti.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-03-2023 18:02
Soylu: Hatay'daki su sıkıntısının   'spekülasyon' olduğunu söyledi...

Depremde ağır yıkıma uğrayan Hatay'da su sıkıntısının baş göstermesi sonrası vatandaşlar sosyal medya hesapları üzerinden yardım istemişti. Hatay Büyükşehir Belediyesi de paylaşımda bulunarak "Acil içme suyu problemi artarak sürüyor" ifadelerini kullanmıştı.

 

Sorunun gündem olmasının ardından Hatay Valiliği'nden su sorununun olmadığı söylenerek "Sosyal medyada bu konuda kara propaganda yapanlar hakkında gerekli cezai işlemler yapılmaktadır" açıklaması yapılmıştı.

 

'STOKUMUZ VAR VE HER GEÇEN GÜN ARTIYOR'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili yaptığı açıklamada su sıkıntısını spekülasyon olarak değerlendirdi. Soylu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kaydetti:

Hatay'dayız. Dün akşamdan itibaren organize bir şekilde malum sosyal medya kullanıcıları, “su ihtiyacı var” diyerek, spekülasyon yapıyor. İlk günden itibaren stoklarımızda su bulunuyor ve her geçen gün artıyor. Depremzedelerimize de sürekli dağıtıyoruz. Buna rağmen deprem bölgesini “unutmadık” demek için yalan üreten hesaplarla ilgili gerekli suç duyuruları yapılmakta ve Emniyet Siber Daire Başkanlığımız tarafından konu hassasiyetle takip edilmektedir.

 

 

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR