Göbeklitepehaber.com
HV
27 MART Pazartesi 23:45

Yalçınkaya afet bölgesindeki dehşeti paylaştı

Şef Mehmet Yalçınkaya, afet bölgesi Hatay'da paylaştığı videoda dehşeti anlattı. Yalçınkaya, "Böyle bir şey görmedim" deyip desteklerin devam etmesi gerektiğini belirterek "Gerçekten depremin etkisi çok büyük. Sanki bomba atılmış gibi." dedi.

HAYAT
Giriş Tarihi : 04-03-2023 17:11
Yalçınkaya afet bölgesindeki dehşeti paylaştı

MasterChef Türkiye'nin jüri üyelerinden şef Mehmet Yalçınkaya, deprem bölgesi Hatay'a gitti.

Bina enkazlarının görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Yalçınkaya, paylaşımına şu notu düştü:

Hatay... Böyle bir şey görmedim. Gerçekten depremin etkisi çok büyük. Enkazlar yolu kapatmış açıp sonra arama kurtarma yapmışlar. Sanki bomba atılmış gibi. Unutmayalım, herkes elinden geleni yapmaya devam etsin. Büyük bir yıkım var.

ekran-alintisi-001.jpg

'HİÇBİR ŞEY UZAKTAN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL'

Kahramanmaraş depremlerinin ilk gününden itibaren deprem bölgelerinde mutfak kurup yemek dağıtan Yalçınkaya, Hatay merkezli depremlere Antep İslahiye'de yakalanmış ve şöyle konuşmuştu:

 

"Rehavet var, rehavete kapılacak durumda değiliz. En azından bizim sahada gördüğümüz şey bu. Tabii ki bir şeyler yoluna girmeye başladı ama yapılacak daha çok iş var. Yüz ifademize, gözlerimize bakarsanız ne demek istediğimizi anlarsınız. Herkes elinden geleni yapmaya, destek vermeye devam etsin. Büyük bir gayret var, bir şeyler yapılmaya çalışılıyor ama hiçbir şey bitmiş değil. Hiçbir şey uzaktan göründüğü gibi değil."

 

 
ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR