Göbeklitepehaber.com
HV
01 ŞUBAT Çarşamba 18:42

1 tatlı kaşığı elma sirkesinin yarattığı mucizeye inanamayacaksınız!

Elma sirkesinin faydaları saymakla bitmezken bu defa herkesin deva aradığı derdine çare bulundu. Elma sirkesi en etkili şifa deposu olarak bilinirken Türk mutfağının eksik olmayan elma sirkesi hakkında bilinmeyen bu faydası kısa sürede yoğun ilgi gördü.

HAYAT
Giriş Tarihi : 11-01-2023 07:36   Güncelleme : 11-01-2023 10:39
1 tatlı kaşığı elma sirkesinin yarattığı mucizeye inanamayacaksınız!

Mutfağımızın vazgeçilmezlerinden olan elma sirkesi aynı zamanda en mucizevi şifa kaynaklarından olurken yemeklere kattığı lezzetin yanı sıra cilt bakımında da etkisi çok fazla konuşuluyor. PH dengesine ulaşmasını sağlamanız da elma sirkesi cildinizi ışıl ışıl yapıyor. Kişisel bakım ürünlerine para harcamaya son verecek bu duru şimdilerden ilgi görmeye başladı. Kolay ve doğal birçok yöntem yer alırken hepsinin başında ise sirke geliyor.

ELMA SİRKESİNİN BİLİNMEYEN FAYDALARI

-Şampuan ve diğer saç ürünlerine bakılarak saçlarda yıpranmalar yaşanıyor. Saçların yıkanmasından hemen sonra bir bardak ılık suya elma sirkesi karıştırılarak 2 dakika bekletilerek durulanır.

-Sirke gözenekleri sıkılaştırır ve kirler temizlenir. Yüzünüzü temizledikten sonra pamuk yardımıyla sirke damlatılarak cildinize tonik uygulanır.

elma sirke yararları

-Banyo sonrasında koltuk altınıza bir miktar sirke sürmek deodorantın görevini üstlenir.

-Ayakların yumuşamasında ve kötü kokuların arınmasında da başlıca etken sirkedir.

-Varis, belli yaş grubundaki kadınların dertleri haline gelirken pamuğa sirke damlatılarak yatmadan önce varisli bölgeye uygulama yapılır.

-Güneş yanıklarına iyi geldiği bilinen sirke, yanan bölgeleri soğutur.

-Uçuklarda ise sirke uygulanması başlıca durumlardan gelir.

-Banyo yaptığınız suya 1 bardak sirke eklendiğinde vücut toksinlerinden arınır.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR