Göbeklitepehaber.com
HV
23 EYLÜL Cumartesi 11:17

Bir yıldan daha uzun bir süre olacak...

TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Merkez Bankası'nın adımlarının ardından istenilen enflasyon seviyesi için tarih verdi. Çakar, istenilen seviyenin bir yıldan daha uzun bir sürede gerçekleşeceğini söylerken, bu durumu içerideki kararlılık kadar uluslararası değişkenler, turizm gelirleri, ham madde fiyatları, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın etkilerinin de belirleyeceğini söyledi.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 06-09-2023 10:50   Güncelleme : 06-09-2023 16:02
Bir yıldan daha uzun bir süre olacak...

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, Merkez Bankası’nın (TCMB) para politikası ve enflasyon ile ilgili olarak açıklama ve değerlendirmelerde bulundu.

Çakar, enflasyon rakamlarının istenilen seviyelere gelmesinin biraz zaman bulacağını söylerken, bunu bir yıldan daha uzun bir süre olacağını ifade etti. Konu ile ilgili olarak Çakar, “Tamamen kişisel kanaatim, enflasyonun istenilen seviyeye gelmesi bir yıldan daha uzun bir süre olacak diye düşünüyorum” dedi.

Tüm bunlarla birlikte Ziraat Bankası Genel Müdürü de olan Çakar, bunda içerideki kararlılık kadar uluslararası değişkenler, turizm gelirleri, ham madde fiyatları, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın etkilerinin de belirleyici olacağına vurgu yaptı.

HALİL DEMİR HALİL DEMİR

YORUMLAR