Göbeklitepehaber.com
HV
01 ARALIK Perşembe 03:45
Advert

Borlu kombi ile fatura 10 liraya düşecek

Türk girişimci Mehmet Can Arvas, doğalgaz yerine bor madeni ile çalışan kombi üretti.. Su ve elektriğin bor ile birleşmesi sonucu ortaya çıkan hidrojen enerjisi ile evlerinin ısınabileceğini söyleyen Arvas “Prototipini ürettik, Almanlar üretim için görüşmeye çağırdı. Aylık fatura 10 liraya kadar düşüyor” ifadelerini kullandı.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-10-2022 08:03   Güncelleme : 18-10-2022 10:06
Borlu kombi ile fatura 10 liraya düşecek

 

Borlu kombi ile fatura 10 liraya düşecek

KAAN ZENGİNLİ'NİN HABERİ

Dünya bor rezervlerinin yüzde 73’üne sahip olan Türkiye, bu madeni birçok alanda kullanmaya başladı. Temizlikten gıdaya, tekstilden yakıta kadar geniş çerçevede işlenen bor, ülke ekonomisine ciddi katkı sağlıyor. Zamanında ham maden olarak ihraç edilen bor, şimdilerde geliştirilerek katma değerli ürün hâline getirilmiş durumda.

Hükûmet ve ilgili bakanlıklar bor madeninin geliştirilmesi ile ilgili çalışmalarını sürdürürken, özel sektör de boş durmuyor. FHM Nanoteknoloji Bor ve Toryum Ürünleri AR-GE AŞ Genel Müdürü Mehmet Can Arvas, şirket olarak bugüne kadar bor ile ilgili birçok ürün geliştirdiklerini belirterek “Son olarak geliştirdiğimiz ‘doğalgaz yerine bor ile çalışan kombi’ projesi kritik önem taşıyor. Çünkü dünya ciddi bir enerji krizi yaşıyor. Ülkemiz de enerji ithalatçısı konumunda bulunuyor. Uzun yıllardır yaptığımız çalışmayla bor ile çalışan kombi ...

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR