Göbeklitepehaber.com
HV
01 ARALIK Perşembe 03:44
Advert

Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kiracılar da yararlanabiliyor

Doğalgaz yardımı başvurusu e-devlet üzerinden yapılmaya devam ediliyor. Yaklaşan kış ayı ile gündeme gelen doğalgaz yardımı ilk kez geçtiğimiz yıl uygulamaya konulmuştu. Bu yıl tekrar ihtiyaç sahiplerine verilecek olan doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir? soruların yanıtları haberimizde.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 02-11-2022 10:12   Güncelleme : 02-11-2022 12:17
Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kiracılar da yararlanabiliyor

Doğalgaz yardımı birçok ihtiyaç sahibi ailenin yakından takip ettiği konular arasında. Kış aylarında yüksek fatura ücretlerinden mustarip olan vatandaşlar doğalgaz yardımı başvuru süreci ve detaylarını merak ediyor. Peki Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır, kimler başvurabilir, ödemeler ne zaman yapılır?

7

   

Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kiracılar da yararlanabiliyor - Sayfa 2

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR? Doğalgaz yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden "Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti" bölümü üzerinden yapılıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşların, e- Devlet'ten yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra PTT'ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek.

7

   

Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kiracılar da yararlanabiliyor - Sayfa 3

SOSYAL YARDIM BAŞVURUNUZ KABUL EDİLDİ NE DEMEK? Sosyal Yardım Başvurunuz, resmi ikametgahınızın bulunduğu (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nde kayıtlı son güncel ikametgahınızın bulunduğu) İl/İlçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti'nce tarafından uygun görülmüştür." yazan vatandaşların ise ödemeleri onaylandı.

7

   

Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kiracılar da yararlanabiliyor - Sayfa 4

Doğal Gaz Tüketim Desteğini ısıl harita baz alınarak iki dönemlik belirlediklerini ve tutarın yıllık 450 lira ile 1150 lira arasında değişeceğini hatırlattı.

7

   

Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kiracılar da yararlanabiliyor - Sayfa 5

DOĞALGAZ DESTEĞİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK? Kiracılar da destekten yararlanabilecek.

7

   

Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kiracılar da yararlanabiliyor - Sayfa 6

Doğal Gaz Tüketim Desteği programından daha fazla hanenin yararlanması için yeni düzenlemeler de yaptıklarını belirten Bakan Yanık, şunları kaydetti:

7

   

Doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kiracılar da yararlanabiliyor - Sayfa 7

"İhtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen Doğal Gaz Tüketim Desteğinde kış dönemine ilişkin başvurular başladı. Önceki dönemimiz içerisinde yer almayan kiracılarımızı da destek kapsamına aldık. Bu doğrultuda başvuru şartları uygun olan ev sahibi veya kiracı olarak ikamet eden, mesken niteliğinde hanelerde yaşayan vatandaşlarımız destekten yararlanabilecek."

7

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR