Göbeklitepehaber.com
HV
28 MART Salı 00:08

HÜDA PAR, depremin vurduğu Şanlıurfa'yı ziyaret etti!

HÜDA PAR, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden etkilenen Şanlıurfalı depremzedeleri ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-02-2023 07:47   Güncelleme : 21-02-2023 11:51
HÜDA PAR, depremin vurduğu Şanlıurfa'yı ziyaret etti!

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremin bıraktığı hasardan, 10 şehir, yüzlerce ilçe ile binlerce köy olumsuz etkilendi. Depremden etkilenen illerden biri de Şanlıurfa oldu.

HÜDA PAR Genel Merkezi, deprem bölgelerinde temaslarının yanı sıra 12 ekiple çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında HÜDA PAR heyeti, depremden etkilenen Şanlıurfa’yı ziyaret etti.

Bu kapsamda, HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi Mahmut Eminoğlu, HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan ve beraberlerindeki heyet, depremin yıkım bıraktığı Şanlıurfa’da incelemelerde bulundu.

HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi Mahmut Eminoğlu, yapmış olduğu açıklamada şunları ifade etti:

"HÜDA PAR olarak depremin ilk gününden beri deprem bölgelerinde sahadayız. Vatandaşlarımızın sorun ve sıkıntılarını birebir temas ile yerinde öğrenip çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda gerek arama kurtarma, gerek yaralılara yardım, gerekse depremden etkilenen vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılama konusunda seferberlik halindeyiz. Uzun vade etkileri devam edecek olan bu afettin geleceğe dönük etkilerini hesaplayarak bu minvalde çalışmalara devam ediyoruz" dedi.

HÜDA PAR heyeti, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doçent Doktor Bedri Caner Kaya'yla görüşerek sonrasında Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören depremzede hastaları ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Şanlıurfa'da kurulan çadır kentte kalan depremzedeleri ziyaret eden heyet, deprem nedeniyle vefat eden Şanlıurfalı ailelerin taziyelerine katılarak acılarını paylaştı.

Suruç ilçesini de ziyaret eden HÜDA PAR heyeti, depremde hayatlarını kaybeden vatandaşların ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR