Göbeklitepehaber.com
HV
02 EKİM Pazar 02:55
Advert

KPSS ortaöğretim geç başvuru nasıl yapılır? ÖSYM KPSS ortaöğretim geç başvuru ücreti ne kadar?

Kamu Personeli Seçme Sınavı ortaöğretim başvuruları geçtiğimiz aylarda alınmıştı. KPSS Ortaöğretim geç başvuru tarihleri ve fiyatlar da açıklandı. Detayları haberimizde bulabilirsiniz...

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 22-09-2022 07:26   Güncelleme : 22-09-2022 10:28
KPSS ortaöğretim geç başvuru nasıl yapılır? ÖSYM KPSS ortaöğretim geç başvuru ücreti ne kadar?

KPSS normal ortaöğretim başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için geç başvuru tarihleriyle başvurularını tamamlama haklarına sahip olabilecekler. Bu doğrultuda ortaöğretim geç başvuruları ne zaman başlayacak sorusu merak ediliyor. İşte detaylar...

2022 KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak?

KPSS Ortaöğretim oturumu 6 Kasım 2022 tarihinde yapılacak. Sınavın saati ise 10.15 olacakken sınav süresi toplamda 130 dakikadan oluşmaktadır.

KPSS Ortaöğretim geç başvuruları ne zaman alınacak?

KPSS Ortaöğretim geç başvuru tarihleri

KPSS ortaöğretim başvuruları 1-13 Eylül'de alınmıştı. KPSS Ortaöğretim geç başvuruları ise 21-22 Eylül tarihlerinde yapılacak.

KPSS ortaöğretim geç başvuruları nasıl yapılır?

ÖSYM'nin düzenlediği bütün sınavlarda olduğu gibi KPSS Ortaöğretim sınavında da işlemler ÖSYM'nin aday işletim sistemi (AİS)üzerinden tamamlanabilecek. Adaylar sisteme T.C kimlik numaraları ve şifreleriyle ya da e-devlet kapısı üzerinden girebilirler.

KPSS Ortaöğretim geç başvuruları ne zaman alınacak?

KPSS Ortaöğretim geç başvuru ücreti

KPSS Ortaöğretim geç başvuruları normal fiyatından daha pahalı olacak. Geç başvuruya kalındığı için adaylardan normalde 130 TL talep eden ÖSYM geç başvurular için yüzde 50'lik bir farkla 195 TL talep ediyor. 

ADERMANADERMAN

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR