Göbeklitepehaber.com
HV
01 ARALIK Perşembe 03:35
Advert

Litresi 30 liraya yaklaşmıştı: Motorine indirim geliyor

Art arda gelen zamların ardından litre fiyatı 30 TL'ye yaklaşan motorine, bu gece yarsından itibaren geçerli olmak üzere 2 lira 13 kuruşluk indirim geliyor.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-10-2022 10:47   Güncelleme : 12-10-2022 14:48
Litresi 30 liraya yaklaşmıştı: Motorine indirim geliyor

 

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte Brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde arka arkaya gelen zamlarla litresi 30 liraya yaklaşan motorinde bu sefer indirim var. NTV'nin aktardığına göre; Motorin grubuna 13 Ekim Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere 2,13 TL indirim geliyor.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; İstanbul'da motorin litre fiyatı 28,50 liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 20,60 lira.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun enerji ve petrol bakanları, günlük petrol üretimini kasım ayından itibaren 2 milyon varil azaltma kararı almıştı. Bu karara sert tepki gösteren ABD Başkanı Joe Biden'ı, Suudi Arabistan ile OPEC ülkelerinin aldığı bu kararın, siyasi olduğunu ve Rusya'nın işine yaradığını söylemişti. Riyad yönetimi ise, kararın siyasi değil ekonomik olduğunu belirtti.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR