Göbeklitepehaber.com
HV
06 ARALIK Salı 10:19
Advert

MSG Başkanı Ferhat Göçer: Konser iptallerine karşı davalar açacağız

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Göçer, son zamanlarda iptal edilen konserler hakkında, "Bunu iptal edenlere karşı zararımızı tazmin edici davalar açacağız" dedi.

MAGAZİN
Giriş Tarihi : 20-09-2022 09:42   Güncelleme : 20-09-2022 12:16
MSG Başkanı Ferhat Göçer: Konser iptallerine karşı davalar açacağız

Konserler iptal olmaya devam ediyor. Şarkıcı Aleyna Tilki'nin İstanbul’da yapılan LGBTİ+ karşıtı yürüyüş hakkında söyledikleri nedeniyle Çorum’un Osmancık Belediyesi tarafından konseri iptal edilmişti. Konser iptalleri sonrası MSG Başkanı Ferhat Göçer, açıklamalarda bulunarak "Bunu iptal edenlere karşı zararımızı tazmin edici davalar açacağız" diye konuştu.

"ESER SAHİPLERİNİN HAKLARININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Cumhuriyet'in haberine göre Göçer, “Bütün bu festivallerde eserler kullanılıyor, bunlar bizim üyelerimizin eserleri ve biz bunlardan telif alıyoruz. Dolayısıyla bu iptallerin tamamı mali, maddi olarak bizim bütün üyelerimizin telif alamamasına sebep oluyor ve maddi olarak bizi etkiliyor. Biz bunlara ilişkin olarak tamamen bunu iptal edenlere karşı zararımızı tazmin edici davalar açacağız.

 

Eser sahibinin, yorumcunun, organizatörün, o organizasyonun, festivalin bütün emekçilerin hepsinin ciddi maddi ve hak kayıpları var burada, bunların yani eser sahiplerinin haklarının takipçisi olacağız. İptal ediliyor ise ilgili makamın bu zararı karşılaması lazım. Biz bu iptallerin tazminat davalarının takipçisi olacağız” dedi.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR