Göbeklitepehaber.com
HV
01 ŞUBAT Çarşamba 19:58

Şeker üreticisinden sabit fiyat...

Pancar Şekeri Üreticileri Derneği (PANŞEK), 1 Eylül'e kadar şekerin fabrika çıkış fiyatında "sabit fiyat" uygulaması başlattıklarını duyurdu.

TARIM
Giriş Tarihi : 18-01-2023 10:01   Güncelleme : 18-01-2023 14:24
Şeker üreticisinden sabit fiyat...

Pancar Şekeri Üreticileri Derneği (PANŞEK) tarafından yapılan yazılı açıklamada, üretci olarak fabrika çıkış fiyatlarında sabit fiyat uygulayacakları belirtildi.

Türkiye'de 15’i kamu, 12’si özel, 6’sı kooperatif olmak üzere 33 şeker fabrikasının bulunduğu, bu fabrikalarda 2022/2023 üretim döneminde 2,6 milyon ton pancar şekeri üretiminin gerçekleşeceği, bu üretimin ülke ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğu ifade edilen açıklamada, içinde bulunulan pazarlama yılında stok planlama ile arz ve talep dengesine yönelik gelişmelerin olumlu olduğuna vurgu yapıldı.

Geçen yıl dünya şeker fiyatlarındaki dalgalanmalar sebebiyle stok planlamamızı bozan ve arz istikrarını etkileyen olumsuzluklar yaşandığı hatırlatılan açıklamada, "Ancak içinde bulunduğumuz pazarlama yılında dünya şeker piyasalarında olası dalgalanmalara karşı herhangi bir risk ihtimali kalmamıştır. Bu gelişmeler çerçevesinde şeker üreticileri olarak, 1 Eylül'e kadar şeker fabrika çıkış fiyatlarında, halihazırdaki fiyatları esas alarak sabit fiyat uygulaması başlatacağımızı arzederiz" denildi.

HALİL DEMİR HALİL DEMİR

YORUMLAR