Göbeklitepehaber.com
HV
05 ŞUBAT Pazar 22:57

Sözleşmeliye kadroda gelişme...

Binlerce kişinin yüzünü güldürecek, sözleşmeli çalışana kadro verilmesini içeren Devlet Memurları Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede değişikliğe gidilmesine dair kanun teklifi'nin görüşmeleri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda düzenleniyor. Konu hakkında mevcut görüşmeler devam ediyorken, TBMM'den şok bir açıklama yapıldı. Bu açıklama neticesinde, araştırma görevlilerinin tartışılmakta olan düzenlemenin dışında bırakıldığı duyuruldu.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-01-2023 07:11   Güncelleme : 19-01-2023 10:13
Sözleşmeliye kadroda gelişme...

Yaklaşık 500 bin kamu çalışanı tarafından uzun süredir çözümünü beklediği bir problem olan kadro problemi, çözüme kavuşturuldu. Kamuda görev alan 458 bin 615 Sözleşmeli Personel, 6. Dönem Toplu Sözleşme ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Memur-Sen arasında gerçekleştirilen anlaşmalar doğrultusunda imzalandı.

ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİ ANLAŞMA DIŞINDA KALIYOR

Kamuda sadece 4-B’li görev alanlar değil; sözleşmeli öğretmenler ve sözleşmeli Kültür Bakanlığı sanatçıları da kapsam içerisine alınanlar arasında yer alıyor. Sayıları yaklaşık 20 bin olan 50-D'li araştırma görevlilerinin kadroya geçirilme çalışması ise YÖK tarafından yapılması planlanan başka bir tasarıya dahil edilmek üzere kapsamdan çıkarıldı.

ONLAR İÇİN FARKLI ÇALIŞMALARA GİDİLDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kamuoyuna yapılan duyuruya göre, önceden çalışmanın kapsamına dahil edilmiş 50-D'li araştırma görevlilerinin Yüksek Öğretim Kurulu’nun hazırlamakta olduğu farklı bir tasarı içerisinde yer alacağı gerekçesiyle düzenleme kapsamından çıkarıldığı duyuruldu.

HALİL DEMİR HALİL DEMİR

YORUMLAR