Göbeklitepehaber.com
HV
08 HAZİRAN Perşembe 17:42

Tarım Kredi'de nakit krediler ikinci bir emre kadar durduruldu!

Çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatiflerinde, ikinci bir emre kadar nakit kredilerin durdurulduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili kurum içi bir genelge yayınlanmazken, kararın bölge birliklerine sözlü olarak iletilmesi dikkat çekti. Merkez Birliği'nin Bölge Birliklerini konuyla ilgili olarak whatsapp gruplarından ve sosyal medya hesaplarından hiçbir paylaşım yapmamaları konusunda uyarması dikkat çekti.

TARIM
Giriş Tarihi : 15-05-2023 10:18   Güncelleme : 15-05-2023 15:34
Tarım Kredi'de nakit krediler ikinci bir emre kadar durduruldu!

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Türkiye’nin en önemli çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerinde, çiftçi ortaklar büyük bir şokla karşılaştı. Ortaklara üretim girdileri dışındaki finansman ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla verilen nakit kredilerin durdurulduğu ortaya çıktı.

 

Tarım Kredi Kooperatiflerinden konuyla ilgili olarak çiftçiyi bilgilendirmek için yazılı bir açıklama yapılmazken, konunun bölge birliklerine sözlü talimat olarak iletilmesi yaşanan krizi gözler önüne serdi.

Kooperatiflere nakit kredi başvurusunda bulunan ortak çiftçilere, sistemden kaynaklanan sorundan dolayı nakit kredisinin verilemediği belirtilirken, yaşandığı belirtilen sistemsel sorunun ne zaman düzeleceğine dair bir bilgi verilmemesi de dikkat çekti.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR