Göbeklitepehaber.com
HV
27 MART Pazartesi 22:29

Bakan Kirişçi Twitterdan açıkladı...

Bakan Vahit Kirişci, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Hatay merkezli iki depremin ardından DSİ ekiplerimiz bölgedeki barajlarımızı yerinde inceliyor.

TARIM
Giriş Tarihi : 21-02-2023 11:20   Güncelleme : 21-02-2023 14:46
Bakan Kirişçi Twitterdan açıkladı...

Hatay'da 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünü Kandilli Rasathanesi Samandağ, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise Defne olarak duyurdu. Depremin saati 20.04 olarak açıklandı. Çevre illerde de hissedilen 6,4 büyüklüğündeki deprem, AFAD verilerine göre 16,7 kilometre derinlikte oldu.

AFAD, saat 20.07'de merkez üssü Hatay'ın Samandağ ilçesi olan 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiğini bildirdi. 5,8 büyüklüğündeki deprem, 7 kilometre derinlikte oldu.

BAKAN KİRİŞCİ: HATAY'DA, BARAJ GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDEN BİR DURUM YOK

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Hatay merkezli iki depremin ardından DSİ ekiplerimiz bölgedeki barajlarımızı yerinde inceliyor. İlk tespitlerimize göre Hatay'daki Yarseli ve Büyük Karaçay barajlarımızda, baraj güvenliğini tehdit eden bir durum bulunmuyor. Hatay'ımıza, tüm milletimize bir kez daha geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

detail-photo-fancybox-0

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR