Göbeklitepehaber.com
HV
01 ARALIK Perşembe 02:39
Advert

PKK'yı dolandıran Ateşin çocukları bakın parayı nasıl almış

Antalya’da orman yakma eylemi gerçekleştirecekleri sırada yakalanan 7 örgüt üyesi tutuklandı. Soruşturma kapsamında Bursa’da kiralanan bir evde EYP ve yanıcı maddeler ele geçirilirken, örgütün alt yapılanması olan Ateşin Çocukları İnisiyatifi olarak adlandırılan ve şehir içi eylemlerde yer alan yapıda yer alan M.U’nun video montajıyla eylem yaptığını örgütün üst yönetimine söyleyerek PKK/KCK’dan para alarak örgütü dolandırdığı ortaya çıktı. Zanlı ifadesinde örgütü dolandırdığını itiraf etti.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-10-2022 08:46   Güncelleme : 31-10-2022 13:48
PKK'yı dolandıran Ateşin çocukları bakın parayı nasıl almış

Bursa ve Antalya'daki şüphelilerle irtibatı olduğu tespit edilen M.U ve C.K isimli şüphelinin, Bursa'da kiraladıkları evde yapılan aramada kundaklama eylemleri ve EYP yapımında kullanılan çok sayıda patlayıcı ve yanıcı madde ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerden M.U.'nun PKK/KCK terör örgütünün kamuoyunda eylemlerini üstlendiği alt yapılanması olan Ateşin Çocukları İnisiyatifi olarak adlandırılan ve şehir içi eylemlerde yer alan yapıdan başta Antalya, Bursa, Muğla ve Tekirdağ olmak üzere Türkiye'nin çeşitli yerlerinde orman yakma ve eylem yapılacak alanlara yönelik keşif yapma konusunda talimatlar aldığı ortaya çıktı.

ÖRGÜT PARA GÖNDERMİŞ
İrtibatlı olduğu örgüt mensupları tarafından kendisine internet tabanlı uygulamalar üzerinden gönderilen haritalar üzerinde ormanlık alanlar ve tarlaların işaretli olduğu, eylem yapılabilecek noktaların keşfini yapan M.U'nun, keşif faaliyetleri esnasında çektiği videoları irtibatlı olduğu örgüt mensuplarına gönderdiği, ayrıca kendisinden keşif yaptığı alanları yakmak amacıyla malzeme bulmasının ve EYP hazırlamasının istendiği, bu hazırlıkları yapması için terör örgütünün kendisine para gönderdiğini anlattı.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR