Göbeklitepehaber.com
HV
01 ŞUBAT Çarşamba 18:35

Rekabet Kurumu'ndan o şirketlere soruşturma..

Rekabet Kurumu Danone Tikveşli, Eti Gıda, Horizon Gıda ve Nestle Türkiye hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-01-2023 11:19   Güncelleme : 05-01-2023 13:27
Rekabet Kurumu'ndan o şirketlere soruşturma..

Nestle Türkiye Gıda Sanayi AŞ'nin, distribütörlerinin yeniden satış fiyatını belirlemek ve distribütörlerine bölge ve müşteri kısıtı getirmek suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4. maddesini ihlal ettiği iddialarına yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 15.12.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Nestle Türkiye Gıda Sanayi AŞ hakkında soruşturma açılmasına, 22-55/850-M sayı ile karar verdi.

DANONE TİKVEŞLİ, ETİ GIDA VE HORİZON GIDA

Rekabet Kurulu yalnız Nestle ile de kalmayıp Danone Tikveşli, Eti Gıda ve Horizon Gıda hakkında da soruşturma açılmasına karar verdi.

Danone Tikveşli Gıda ve İçecek San. ve Tic. AŞ, Eti Gıda San. ve Tic. AŞ, Horizon Hızlı Tüketim AŞ ve Nestle Türkiye Gıda Sanayi AŞ’nin rekabete duyarlı bilgi değişimi yoluyla 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 15.12.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Danone Tikveşli Gıda ve İçecek San. ve Tic. AŞ, Eti Gıda San. ve Tic. AŞ, Horizon Hızlı Tüketim AŞ ve Nestle Türkiye Gıda Sanayi AŞ hakkında soruşturma açılmasına, 22-55/849-M sayı ile karar verdi.

ABDÜLHAMİT DERMANABDÜLHAMİT DERMAN

YORUMLAR